Winix 3 roky záruka

3 roky záruka

Winix vám dlhodobo prináša vysokú kvalitu a pridanú hodnotu za veľmi priaznivú cenu. Chce byť svojim zákazníkom ešte bližšie. Nákupom tovaru v sieti autorizovaných predajcov získate predĺženú záruku na 3 roky celkom zadarmo.

Stačí do 30 dní od nákupu u vášho predajcu zaregistrovať nákup. Podmienky a formulár nájdete tu:

Registrácia

Najlepšie hodnotené výkonné čističky vzduchu

heureka

Z výsledkov hodnotenia spotrebiteľov, ktorí našu čističku kúpili a majú s ňou reálnu skúsenosť, vyplýva, že čističky Winix sú veľmi obľúbenými výkonnými čističkami. Reálni používatelia čističky Winix odporúčajú.

Tieto hodnotenia sú prístupné na portáli Heureka. V súhrne výsledkov sa porovnávalo celkové hodnotenie, ktoré má Winix nadpriemerné – od 90 do 100 %. Winix U300 má priemerné hodnotenie dokonca 94% pri viac ako sto publikovaných recenziách (k 14. 8. 2018). Ďakujeme používateľom, že sa o svoju skúsenosť podelili s ostatnými.

Dokonalé čistenie s 99,97 % účinnosťou

filtry cisteni

Winix nepotrebuje na dokonalú čistotu vzduchu viac filtrov, ako má. Záleží na ich kvalite a použitej technológii. Druh filtrov a ich počet je optimalizovaný pre výkon, ale aj účel konkrétne čističky. Preto niektorým modelom stačia tri alebo štyri stupne, iného ponúka päť, šesť, alebo aj sedem stupňov čistenia.

Pri čističkách Winix sa stretnete s modernými stupňami čistenia a ochrany:

Umývateľný predfilter, textilný predfilter
– Zachytáva hrubé nečistoty a väčšie častice prachu, srsť zvierat, vlákna a pod. Tým chráni ďalšie čistiace stupne a predlžuje ich životnosť.

Umývateľný filter s aktívnym uhlím, CD filter, AOCTM filter s aktívnym uhlím, uhlíkový filter
– Odstraňuje zo vzduchu zápach a rôzne nebezpečné plyny.

Umývateľný a neumývateľný True HEPA filter
– S 99,97 % účinnosťou odstraňuje všetky častice s veľkosťou už od 0,3 mikrometra, medzi ktoré patria čiastočky dymu, baktérie, vírusy, pele, ale tiež zvieracie alergény a spóry plesní. Umývateľný filter má rad U. Ostatné modelové rady majú neumývateľné True HEPA filtre.

PM 2,5 filter
– Tento filter slúži na zachytenie ultrajemných mikročastíc od 2,5 mikrometra. Chráni True HEPA filter pred rýchlym opotrebovaním. Používa sa len pri najvýkonnejšom modeli.

UV+
– UV lampa je pri čističkách Winix určená na sterilizáciu vnútorného prostredia zariadenia. Ničí baktérie a vírusy s účinnosťou 99,9 %.

PlasmaWave®
– Táto technológia je poistkou celého filtračného systému. Ako posledný článok zaisťuje neutralizáciu a rozklad všetkých mikročastíc, ktoré prejdú filtračným systémom a mohli by škodiť zdraviu. Navyše vytvára kladné aj záporné ióny, ktoré dávajú vzduchu náboj bez vytvárania škodlivého ozónu. Vzduch je tak nielen čistý a zdravý, ale aj príjemne svieži ako v prírode.

Prečo nemá Winix viac filtrov?

Viac filtrov v jednom zariadení by znamenalo vyššiu hlučnosť a vyššie náklady. Vzduch by bol nasávaný cez viac prekážok a potreboval by byť hnaný väčšou silou, teda vyšším výkonom ventilátora. To by zvyšovalo náklady na elektrickú energiu, ale aj na filtre, ktoré bývajú často drahé.

Technológia PlasmaWave®

- spoľahlivo odstraňuje pachy, alergény, chemické výpary a iné znečisťujúce látky, ktoré sa vyskytujú v domácom prostredí, a to na molekulárnej úrovni. Pritom nie je zdrojom škodlivého ozónu. PlasmaWave® vytvára kladné a záporné ióny, ktoré sa spájajú s prírodnými vodnými parami a tým sa premieňajú na hydroxyly. Hydroxyly okamžite neutralizujú vírusy, baktérie, chemické výpary, pachy a plyny obsiahnuté vo vzduchu tým, že rozložia ich molekulárnu štruktúru na vodnú paru a iné neškodné látky bežne prítomné vo vzduchu.

Celý tento proces sa podobá procesom odohrávajúcim sa v horných vrstvách zemskej atmosféry.

Technológia Winix PlasmaWave® napodobňuje prirodzený proces čistenia vzduchu tak, ako prebieha v prírode. PlasmaWave® – najčistejší vzduch, ktorý si doma môžete vyrobiť!

Najvyšší výkon a veľmi nízka hlučnosť = vysoký efekt

vykon hlucnost

Najvýkonnejšie modely čističiek vzduchu pre domácnosti U450, Zero a Zero+ disponujú neprekonateľným výkonom takmer 500 m3/h. Vyšší výkon nájdete len pri modeli Winix T1, určenom do najväčších kancelárií – ten má výkon viac ako 800 m3/h. Vysoký výkon je nepochybne výhodou. Prečo? Prakticky to znamená, že taká čistička dokáže pri nízkych otáčkach ventilátora vo veľmi tichom režime prefiltrovať takmer 90 m3 vzduchu, zatiaľ čo iné čističky sú pri rovnakom výkone hlučnejšie.

Súčasne, pokiaľ je to potrebné, vyčistia vzduch v malej miestnosti oveľa rýchlejšie ako menšie modely. A zatiaľ čo ostatné čističky sa trápia s veľkými miestnosťami a náklady na prevádzku rapídne rastú, U450, Zero a Zero+ si poradia aj s tými najväčšími miestnosťami (od 50 do 120 m2).

Účinnosť overená priamo alergológmi

Ovladani

Čističky vzduchu Winix sú od roku 2014 jediné na trhu, ktorých spoľahlivosť a účinnosť dlhodobo testujú českí alergológovia, ktorí zistili, že čističky Winix majú veľmi priaznivý vplyv na ľudské zdravie.

Vďaka tomu, že účinnosti a spoľahlivosti čističiek overili lekári špecialisti, môžete mať istotu, že odporúčania vychádzajú z ich vlastnej skúsenosti.

Testovanie prebieha pod záštitou portálu ProAlergiky.cz.

Certifikovaný výkon a účinnosť 99,97 %

certifikace

Účinnosť čistenia 99,97 % nie je daná jedným filtrom, ale celým filtračným systémom. Je rad výrobcov, ktorí uvádzajú podobne vysokú účinnosť, zatiaľ čo používajú v čističke len HEPA filter, ktorý navyše ani nemusí mať zodpovedajúcu triedu H13. Pri Winix máte istotu, že celý systém je účinný, a to vďaka množstvu testov a certifikácií udelených medzinárodnými inštitúciami.

Výkon čističky nezávisle overuje ECARF a udáva, za ako dlho čistička vyčistí meranú miestnosť. Od tejto hodnoty sa odvíja tiež odporúčaná veľkosť miestnosti. Výrobcovia, ktorí nemajú takú certifikáciu, veľkosť miestnosti často len odhadujú.

ECARF: Túto certifikáciu získavajú iba výrobky, ktoré spĺňajú prísne kritériá účinnosti, a sú teda vhodné pre ľudí trpiacich alergiami. Jedním z požadavků je i přísné kritérium týkající se produkce ozonu.

UK Allergy: Tento certifikát, udelený The British Allergy Foundation, deklaruje, že produkt bol testovaný v nezávislom laboratóriu a preukázal účinnosť pri odstránení či znížení množstva alergénov.

Laboratórium Yonsei Univerzity preukázala, že technológia PlasmaWave® dokáže redukovať najbežnejšie vírusy chrípky s účinnosťou 99,6 % počas jednej hodiny.

Zaručená účinnosť ProAlergiky.cz: Schválené českými odborníkmi na alergie, astmu a atopický ekzém.

Špičková kvalita a dizajn

oceneni

Winix je juhokórejská spoločnosť, ktorá sa špecializuje na zariadenia na úpravu vzduchu. Vďaka systému kvality a inovatívnym technológiám si udržiava popredné postavenie na svetových trhoch dlhšie než 40 rokov. Výrobky Winix si získali uznanie najmä v Ázii a USA, kde majú dominantné postavenie. Teraz sú dostupné svojim zákazníkom aj v Európe, kde ich obľuba dynamicky rastie.

Dizajn je pre Winix veľmi dôležitý a charakteristický. Zakladá si na jednoduchosti bez komplikovaných tvarov, ktoré každý interiér obohatia a nezaťažia. V ponuke sú modely tak s mäkkými oblými líniami vr. vežového vyhotovenia v tvare valca, ako aj modely s čistými pravými uhlami v štýle technicky založených domácností. O kvalite dizajnu svedčí prestížne ocenenie Red Dot Design Award a iF product design award, ktoré výrobca získal.

Veľmi nízke náklady na prevádzku šetria vašu peňaženku

penize

Efektívna indikácia výmeny filtra
Čističky vzduchu Winix vedia presne vyhodnotiť čas, keď je potrebné vymeniť filtre. Od konkurenčných čističiek sa líšia v tom, že výmena nie je indikovaná pevne nastaveným časom životnosti filtra. Procesor čističky totiž priebežne ukladá hneď dve informácie – a síce ako dlho ventilátor beží a pri akých otáčkach.

Až systém vyhodnotí, že je potrebné vymeniť filter, rozsvieti kontrolku „Check filter“ na hlavnom paneli. Nemusí vás zaujímať, či nie je filter zanesený, a rovnako tak sa vám nestane, že vymeníte filter, ktorý by mohol ešte slúžiť.

Umývateľné filtre
Umývateľné filtre významne šetria náklady vašej domácnosti. Patria sem umývateľné predfiltre a umývateľné filtre s aktívnym uhlím, ktoré nájdete pri vybraných modelových radoch.
Výnimku na trhu tvoria čističky radu U s umývateľnými True HEPA filtrami na opakované použitie.
Tu nájdete návod, ako umývať filtre.

Intuitívne ovládanie a nenáročná údržba šetrí váš čas

Ovladani

Čističky vzduchu Winix majú dotykový panel, ktorý je oproti iným čističkám veľmi prehľadný a zbytočne nehýri farbami. Niektoré modely majú dokonca len tri tlačidlá, iné sa dajú ovládať aplikáciou SMART z mobilného telefónu. Preto nehľadajte žiadne zložité príručky, stačí používať intuíciu.

To isté platí pre výmenu filtrov, o nutnosti výmeny ktorých vás čistička bude informovať. Filtre stačí iba vymeniť kus za kus – nie je nič ľahšie. Prevádzka aj údržba vám tak šetrí čas, ktorý môžete venovať svojim najbližším.