Zoznam autorizovaných predajcov

V nižšie uvedenom zozname nájdete autorizovaných predajcov, ktorí ponúkajú tovar značky Winix pochádzajúci z oficiálnej českej distribúcie. Nákupom u týchto predajcov získavate predĺženú záruku "Winix 3 roky záruka" (podmienkou je registrácia nákupu do 30 dní tu), odborný poradenský servis s možnosťou predvedenia tovaru v showroome a istotu spojenú s prípadnou reklamáciou tovaru. Súčasne sa vyhnete rizikám vyplývajúcim z nákupu tovaru bez jasného pôvodu, bez originálnych dielov a príslušenstva, ale aj možným komplikáciám s neserióznym predajcom.

Pozor na príliš lákavé ponuky a sivý dovoz

Príchod nových nadnárodných marketplace e-shopov na český a slovenský trh prináša z pohľadu kupujúceho zdanlivé výhody, najmä z hľadiska výhodnejšej ceny. Na druhú stranu však takýto nákup skrýva mnohé riziká, pretože v ponukách sú výrazne zastúpené produkty z tzv. sivého dovozu.

Čo to konkrétne znamená?

V praxi sa stretávame najčastejšie s tým, že tovar nie je dodávaný v súlade s platnou legislatívou, napr. v balení bežne nedostanete slovenský návod ani záručný list. Tovar k vám navyše väčšinou poputuje zo zahraničia, najčastejšie z Poľska alebo Nemecka.

Už na začiatku tak väčšinou zaplatíte výrazne väčšiu čiastku za samotnú dopravu a na tovar si počkáte o pár dní dlhšie.

Čo keď sa niečo pokazí?

Komplikácie nastávajú v prípade vrátenia alebo reklamácie tovaru v záručnej lehote. Musíte sa obracať výhradne na konkrétneho predajcu v príslušnej krajine. Okrem vyšších nákladov na prepravu tovaru k predajcovi a jazykovej bariéry môže tiež dochádzať ku komplikovanejšiemu presadzovaniu vašich zákazníckych práv súvisiacich s rozdielnymi legislatívnymi podmienkami v rámci jednotlivých krajín EÚ.

Isto nie je potrebné spomínať, čo sa stane, ak narazíte na neseriózneho predajcu. V prípade problémov s nákupom tovaru z krajín EÚ sa môžete so žiadosťou o pomoc obracať na Európske spotrebiteľské centrum, ktoré sídli v Bratislave.

U produktov zakúpených u našich autorizovaných predajcov vám môžeme garantovať všetky zákaznícke výhody, na ktoré ste zvyknutí.

Kamenné predajne s vystaveným tovarom

PreAlergikov.sk

Jundrovská 618/31
624 00 Brno
Česká republika
zobraziť na mape

www.prealergikov.sk
info@proalergiky.cz
Tel: +420 541 212 450

Po–Pia: 8.00–16.00 hodin
V ostatných časoch podľa predchádzajúcej dohody.

Vzdušín.sk


Nejedlého 65
Bratislava – Dúbravka, 84102
Slovenská republika
zobraziť na mape

Po, Št – 10:00 – 12:00, 13:00 – 18:00
Ut – 10:00 - 12:00, 13:00 – 16:00
St, Pia – podľa dohody

Internetové obchody

PreAlergikov.skhttp://www.prealergikov.sk/eshop
Vzdusin.skVzdusin.sk
ČistýSvet.skwww.cistysvet.sk
Mall.skwww.mall.sk
Pohodlné nákupywww.pohodlne-nakupy.sk
Biet.skwww.biet.sk
Pilulka.skPilulka.sk
DATART.skwww.datart.sk
Mixxer.skwww.mixxer.sk
OKAYwww.okay.sk
Inhalator.skwww.inhalator.sk
Prenasezdravie.skwww.prenasezdravie.sk
Dobrá Klímawww.dobraklima.sk
Kaufland SKwww.kaufland.sk
NANOTRADE SK s.r.o.www.hobbymarkt.sk
Lavatronic s.r.o.www.aerium.sk