FAQ

Na čo slúži čistička vzduchu Winix?

Primárnou úlohou čističky vzduchu Winix je odstrániť z miestnosti mikročastice, ktoré vyvolávajú alergické reakcie alebo škodia nášmu zdraviu. Sú to rôzne alergény, vírusy, baktérie alebo jedovaté plyny. Čističky vzduchu pomáhajú nášmu zdraviu. Čističku je možné tiež využiť na odstraňovanie zápachu a dymu z cigariet alebo ako pomocníka pri čistení vzduchu tam, kde sa pohybujú domáce zvieratá (zápach, srsť, jemné časti peria, alergény).

Čím sa odlišuje Winix od iných čističiek vzduchu?

Winix ponúka vysokú pridanú hodnotu, minimálnu náročnosť a nízke náklady. Okrem toho vždy modelov nájdete tak model s najvyšším výkonom na trhu určený pre všetky typy miestností, vrátane tých najväčších, ako aj modely pre menšie miestnosti.

Ako čistička vzduchu Winix zaistí účinné čistenie?

Čistenie prebieha najúčinnejším spôsobom, teda že sa dostatočný prúd vzduchu v uzatvorenej miestnosti dostane do čističky a prejde všetkými stupňami čistenia. Škodlivé mikročastice a alergény zo vzduchu sa zachytia vo veľmi kvalitnom True HEPA filtri s 99,97% účinnosťou. Ešte menšie častice potom odstráni unikátna technológia PlasmaWave®, ktorá ich premení na neškodné molekuly vody a látky bežne prítomné v zdravom vzduchu.

Prečo majú čističky vzduchu Winix najnižšie náklady na prevádzku?

Je to dané veľmi nízkou spotrebou elektrickej energie potvrdenou medzinárodnou certifikáciou Energy Star. Energiu šetria tiež inteligentné senzory, ktoré zapínajú čistenie, až keď je naozaj potrebné, a zbytočne tak neplytvajú vašimi peniazmi. Dôležité sú tiež úspory nákladov na filtre, vďaka ktorým ušetríte tisíce korún za rok. S nákupom modelu Zero získate automaticky ďalšiu sadu filtrov zadarmo. Pri modeloch U300 a U450 sú filtre umývateľné.

Vytvára čistička vzduchu Winix ozón?

Čističky vzduchu Winix sú z hľadiska tvorby ozónu úplne bezpečné. Pri prevádzke bez zapnutého plazmového generátora nevzniká žiadny ozón. Pri jeho používaní (pre lepšie čistenie vzduchu) vznikajú iba zanedbateľné emisie, ktorých množstvo bolo merané a garantované americkou inštitúciou Air Recources Board v Kalifornii. Povestné prísne normy a spokojnosť náročných amerických spotrebiteľov sú spoľahlivou zárukou aj pre zákazníkov v Európe.

Je používanie čističky vzduchu Winix ľahké?

Áno. Dokonca sa dá povedať, že jednoduchšie už byť ani nemôže. Uvediete ju do prevádzky jedným tlačidlom. Potom, čo si sama zistí kvalitu vzduchu, prispôsobí prevádzkový režim aktuálnej situácii. Keď je vzduch znečistený, zvýši výkon, keď je čistý, prejde do úsporného režimu. Hneď ako sa zotmí, stlmí výkon i jas displeja, aby vás nerušila. Rovnako vás upozorní sama na výmenu filtra. Údržba je ľahká. Čistička vzduchu Winix je nenáročným a dôležitým pomocníkom vašej domácnosti.

Ako často je potrebné čistiť vzduch?

Predovšetkým by mala byť miestnosť, v ktorej je umiestnená čistička, uzatvorená, aby nedochádzalo k jej neustálemu znečisťovaniu prúdením znečisteného vzduchu napríklad otvoreným oknom (pele, výfukové plyny, prach a pod.). Vzduch je potrebné čistiť neustále, pretože ako prirodzene dochádza v miestnostiach k vydýchaniu kyslíka, dochádza rovnako prirodzene i k množeniu mikroorganizmov alebo emisií škodlivých plynov z nábytku či elektrospotrebičov (PC, televízia, HIFI a pod.). Hneď ako teda v miestnosti vyvetráte, zapnite čističku vzduchu, ktorá sa postará o všetko ostatné. Kto je menej citlivý na nečistoty vo vzduchu, stačí mu zapnúť čističku len niekoľkokrát za týždeň.

Je čistička vzduchu hlučná?

V porovnaní s ostatnými čističkami vzduchu na trhu, patrí Winix medzi najtichšie zariadenia. Je potrebné si ale uvedomiť, že vysoký účinok je možný len vďaka ventilátoru, ktorý transportuje vzduch k filtrom. Čím vyššie nasávanie, tým vyšší je pochopiteľne hluk. Rovnako neexistuje bezhlučný vysávač. I tak je ale ventilátor v úspornom režime sotva počuť. Takže môžete byť pokojní. Ďalším možným zdrojom zvuku je PlasmaWave, ktorá generuje ióny sprevádzané veľmi slabým bzučaním, ktoré sa pohybuje na hranici počuteľnosti. Jeho intenzita je závislá od znečistenia vzduchu a jeho vlhkosti. Ak ale v miestnosti žijete, pracujete, jete alebo relaxujete, nebudete počuť vôbec nič, pretože okolitý hluk púšťaného počítača, áut za oknom, ďalších ľudí v miestnosti alebo hluk vašich aktivít je silnejší.

Ktorý model čističky vzduchu je najvhodnejší?

Modelový rad čističiek Winix je bohatá. Uspokojí ako náročné spotrebiteľa (SMART čističky), tak i tých ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie riešenie. Jednotlivé modely sú v rade odstupňované podľa výkonu viď parametre. Najnižšia výkon modelu Zero N postačí pre menšie miestnosti, ako sú izbičky, ordinácie a malé kancelárie do 15 m2 (max. 45 m2). Ak potrebujete čističku pre stredne veľké izby, spálne, kancelárie a učebne od 30 m2 do 41 m2 (max. 99 m2), vyberte si model Zero, U300 prípadne Tower Q z radu SMART. Pokiaľ chcete čistiť veľké a objemné miestnosti, ako sú obývacie izby, triedy v školách alebo škôlkach, miestnosti v nemocniciach, laboratóriá, sklady, jedálne apod., oplatí sa SMART čistička Zero + do miestností do 40 m2 (max. 120 m2), U450 pre miestnosti 45 m2 (max. 98 m2) alebo SMART čistička T1 s najvyšším výkonom na trhu. Model T1 je určený pre miestnosti 70 m2 (max. 168 m2). Pokiaľ chcete čističku do miestnosti od 30 m2 (max. 90 m2), kde cvičíte alebo odpočívate napr. s relaxačnou hudbou, bude sa vám hodiť model Tower QS s veľmi kvalitným reproduktorom od JBL.

Ako sa mám vyznať v odporúčaných veľkostiach miestností jednotlivých čističiek vzduchu?

Trh je plný poloprávd a účelových prezentácií výrobcov, ktorých jediným zámerom je predať. Následne je už nezaujíma, kto si čističku kúpil, či mu pomôže alebo dokonca vydrží. Winix ide od začiatku inou cestou. Snažíme sa vám sprístupniť maximum informácií tak, aby sa naplnil účel vášho nákupu. Preto u každého modelu uvádzame viac veľkostí miestností odvodených od plánovaného spôsobu používania. Pre alergikov - kde je odporúčaná veľkosť miestnosti najmenšie, aby rýchlosť čistenia a teda aj účinnosť prístroja bola čo najvyššia (vzduch v miestnosti sa prečistí 4,5x za hodinu). Pre bežnú prevádzku a prevenciu – kde je odporúčaná veľkosť miestnosti cca dvojnásobná, kedy sa počíta s prečistením vzduchu v miestnosti 2x za hodinu. Maximálna – kde je odporúčaná veľkosť miestnosti limitný s najnižšími nárokmi na rýchlosť čistenia.

Kto stojí za značkou Winix?

Winix patrí pod krídla známej svetovej značky s viac ako 40-ročnou tradíciou vo výrobe zariadení, ktoré chránia ľudské zdravie. Značka je lídrom v predaji odvlhčovačov vzduchu na ázijskom trhu a je veľmi známa a uznávaná vďaka kvalite svojich produktov, najmä čističiek vzduchu, tiež v USA.